*költészet *anidok *térbeli éberség *szellemi tér *feminizmus
Londonban élő magyar animációs filmkészítő, illusztrátor és multimédia művész vagyok. Az animáció és a filmkészítés alapjait a budaörsi Illyés Művészeti Akadémián tanultam, és jelenleg kortárs alkalmazott média szakon végzem az utolsó évemet a londoni University of Westminster-en. Spirituális és filozófiai megközelítésen keresztül - általában abszurd humorral kísérve - munkáim szürreális és költői környezetben játszódnak, inkább hangulat-, mint karakterközpontúak. Célom egy szürreális és furcsa érzés megragadása, amely többnyire az anyagi és nem anyagi dimenziók és a természet szépségei közötti kapcsolat iránti kimeríthetetlen érdeklődésemre reflektál. Többnyire 2D-s analóg technikákkal dolgozom, frame by frame technikával, hogy finom absztrakt narratívákat tudjak létre hozni akvarellel, tussal, színes ceruzával vagy szénnel.
A projekt, amelyen jelenleg dolgozom, az Octopus in the room egy audiovizuális multimédia alkotás, amelyet BA diplomamunkámként fejlesztek. A koncepció a félelem érzésének feltárása körül forog, hogy milyen a félelem hatása az emberi testre és az emberek személyes környezetére. A koncepcióm 6 női és nem-bináris interjú alannyal készült szövegek sorozatára épül, melyek által egy különböző és széles skálán mozgó rálátást kapunk a félelemmel kapcsolatos tapasztalataikról és a félelemhez való viszonyukról, miközben egzisztenciális és spirituális kérdéseket is érintenek. A projekt a rögzített beszélgetések szimbolikus és asszociatív ábrázolásával dolgozik, melyek versek sorozataként állnak össze, a fikció és a dokumentumfilm érdekes ötvözetét alkotva. A projekt a generációm "térbeli tudatosságát" is vizsgálja, mind fizikai, mind mentális értelemben, miközben az a célom, hogy megragadjam a félelem élményének kifejezését, nem pedig azt, hogy mitől félünk.
A projekt végeredménye egy kiállítás lenne, amely 6 nagyméretű festményt és egy animációs darabot tartalmazna, amelyeket a kiállítótérben vetítenénk ki. Minden egyes festmény reflektálni fog egy versre és egy hanganyag is kíséri majd. Az animáció vetítése a kiállítás "tetőpontja" lenne. Szeretném, hogy az animáció a bemutatott műalkotások és a hanganyagok összegzését tükrözze. A projekt illusztrált verseskönyvként is életre kelne a jövőben, amely tartalmazná a kiállított műalkotásokat, a dokumentarista verseket, valamint további (általam írt) verseket is. Célom, hogy utolsó lépésként a kiállított kép- és hanganyag egy animációs rövidfilm alapját képezze, amelyet a diploma megszerzése után szeretnék elkészíteni.
Kísérleti animációs workshop Thomas Renoldner, Marzieh Emadi és Sina Saadat vezetésével a Primanimán
Kísérleti animációs workshop Thomas Renoldner, Marzieh Emadi és Sina Saadat vezetésével a Primanimán